Zipper table saw ZI-FKS250
FKS250
Prices incl. VAT plus shipping costs
Delivery time 30 Workdays
  • FKS250
  • 22
    motor data motor size S1 in W 2200 voltage 230V speed in min-1... more
Product information "Zipper table saw ZI-FKS250"
motor data
  • motor size S1 in W 2200
  • voltage 230V
  • speed in min-1 4700
general measurments
  • tabe size in mm 430x625
  • dust collector size in mm 36mm inside, 38mm outside
cutting dimensions
  • max. cutting height 90° in mm 74
  • max. cutting height 45° in mm 63
weight
  • gross weight in kg 23,5
  • net weight in kg 21,5
packaging
  • packaging width in mm 450
  • packaging length in mm 680
  • packaging height in mm 380
general data
  • EAN code 9120039230153
  • incl. precise sliding table
  • saw blade 250 mm